Skip to main content

Podzimní orientační jízda na kole povede přes sjezdovky

Spolek Ztracené kobylky, který v naší obci zorganizoval už 2 podzimní orientační hry pro cyklisty (Dušičkové a Hasičské kobylky) letos ve svém snažení pokračuje Kobylkami Vlekařskými. Takže kontroly budou na sloupek vleků a lanovek v okolí a účastníkům se tak zcela jistě naskytnou doslova dechberoucí výhledy! 🙂 Večer je na programu čamburína a zábava s kapelou Kompress. Akce je letos dostupná i pro jezdce na elektrokolech. Zájemci, registrujte se na webu pořadatelů včas, volná kapacita se postupně ztenčuje.

Zajděte do muzea v Semilech

Až k tomu bude počasí více nakloněno, a věřte, že brzo nás zima od koupáku vyžene, zajděte do Muzea v Semilech. I tam lze totiž žít Sklenařicemi, resp. jejich historií. V semilském muzeu je představena i část naší obce, a to v části věnované léčitelskému rodu Metelkových. Na výstavě jsou k nalezení podrobné informace o jejich životě a činnosti, svědectví o jejich léčení, fotografie v životní velikosti i četné autentické artefakty umístěné v „metelkovské světničcce“. Výstavu je možno navštívit až do 28. ledna 2024. V roce 2024 plánují vydat o léčitelích také knihu, ve které bude zachycen i rod Metelkových. Knihu je možné si už teď předrezervovat na www.muzeumsemily.cz/lecitele.


Zahájení plovárenské sezóny 2023

Kde jinde než u našeho udržovaného koupaliště, jak jinak než s hudbou a dobrým jídlem a pitím! Přijďte pobejt!

smart

Čarodějnice na Metláku

Už se to blíží, filipojakubská noc je už tuto neděli! A s ní i pradávný pohanský zvyk pálení čarodějnic. Ani u nás ve Sklenařicích tento zvyk nezanikl, i když už nemá pro většinu účastníků pradávný náboženský charakter, ale spíše společenský rozměr. Tedy, kdo se chce ohřát u pořádného ohně, vatry, přitom potkat místní i přespolní a probrat, co je nového, vyrazte k dolní stanici vleku Metlák. Samozřejmě ideálně v průvodu! 🙂

Najděte 33 hasičáren v okolí

Spolek Ztracené kobylky, který působí i v naší obci, bude 22. října pořádat už druhou orientační hru pro dvojice cyklistů se startem a cílem na Mexiku. Letos bude 33 kontrol závodu / hry (jak kdo chce pojmout) rozmístěno na hasičských zbrojnicích v okolí. Jsou to velice atraktivní cíle a při cestování mezi nimi poznáte krásnou krajinu v okolí. Akci doporučujeme i proto, že poslední denní kontrola bude zajištěna našimi hasiči ze Sklenařic, kteří si pro účastníky připraví nějakou vloženou minisoutěž. Dalším lákadlem je určitě i fakt, že večer bude na Mexiku poslední kontrolou hod na čamburíně a k tomu bude hrát kapela Kompress. Tedy akce není primárně pro sportovce, ale pro ty, co se rádi dobře baví.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.