Skip to main content

Najděte 33 hasičáren v okolí

Spolek Ztracené kobylky, který působí i v naší obci, bude 22. října pořádat už druhou orientační hru pro dvojice cyklistů se startem a cílem na Mexiku. Letos bude 33 kontrol závodu / hry (jak kdo chce pojmout) rozmístěno na hasičských zbrojnicích v okolí. Jsou to velice atraktivní cíle a při cestování mezi nimi poznáte krásnou krajinu v okolí. Akci doporučujeme i proto, že poslední denní kontrola bude zajištěna našimi hasiči ze Sklenařic, kteří si pro účastníky připraví nějakou vloženou minisoutěž. Dalším lákadlem je určitě i fakt, že večer bude na Mexiku poslední kontrolou hod na čamburíně a k tomu bude hrát kapela Kompress. Tedy akce není primárně pro sportovce, ale pro ty, co se rádi dobře baví.

Přijďte na tradiční Pochod Věnceslava Metelky

Místní Sokol pořádá v sobotu 13. srpna už 22. ročník pochodu naším krásným krajem. Přijďte si to zkusit, můžete pěšky i na kole!

Přijďte na letošní pouťové odpoledne

V sobotu 30. července pořádají naši hasiči tradiční pouťové odpoledne se spoustou dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu! Určitě se přijďte podívat a pobavit se, tak nějak obyčejně, po sousedsku!

Den Země a 5 pytlů bordelu

Hlava nám to nebere (a pytle to nepobíraj taky), ale i když se pravidelně účastníme úklidu naší obce a slavíme tak Den Země, odpadků je každý rok jako kdybysme to nikdy nedělali. I když, kde jsme loni nebyli, tam bylo odpadků znatelně více. Celkově jsme letos nasbírali celkem 5 pytlů bordelu a ještě něco navíc.
Prostě lidi jsou stále stejná prasata a ač to nechápeme, tak jakmile dopijí nápoj, jeho obal zahodí. Z aut toho řidič a jejich spolujezdci vyházej opravdu hodně. Nebo to z těch aut záhadně odpadá. Poklic na kola jsme našli 7 a navrch několik kusů různých nárazníků! O vyhozených ojetých gumách raději ani psát nebudeme. Ale i kolem cest, kde nejvíce chodí pěší, občas projede kolo nebo v zimě běžkař, jsme toho našli mraky. A za poslední rok byli velkým přispěvatelem bordelu také silničáři. Těch zahazovačů bez mozku je prostě docela dost a někteří svoji činnost pravidelně opakují. Soudě třeba dle plechovek Mr. Brown, kterých jsou od Vysokého na Paseky desítky. Ale na každý prase se jednou voda uvaří a pak si nepřej, co se Ti stane!
K zamyšlení je také okolí silážní jámy na Rovních. Chápeme, že zatížení plachty se musí něčím provést, ale těch gum tam je tolik, že už statkáři evidentně neví, co s nima. Člověk má pak pocit zmaru, když po příkopech nasbírá 5 pytlů malýho bordýlku a ve výhledu na naše krásný hora zaclání hromady gum!
Na úklid jsme dnes měli parádní počasí. Prošli jsme trasu od Mexika k Tomášovu kříži, dolů na odbočku na Paseky a pak zpět po silnici a pak ještě pod esíčko na Zlatou Olešnici. Jsme moc rádi, že jsme se mohli ke Dni Země z Vysokého přidat i my dole pod kopcem. Děkujeme moc za poskytnutí pytlů a rukavic! Jeden pytel nám ještě zbyl, že by zítra ještě desetiminutovka směrem na Zlatou Olešnici?


Cykloorienťák a rocková zábava

Na konci října, kolem Dušiček, už práce na zahradě a na poli ubejvá, teda když nepočítám sklizeň zelí. Bejvá čas i na nějakou tu kratochvíli a jednu, teda spíš hned dvě, budeme 30. října ve Sklenařicích mít!
Jak se píše v Propozicích na webu Ztracených kobylek, čeká nás cykloorientační závod dvojic s volným pořadím kontrol s večerní povinnou kontrolou na Mexiku ve formě čamburíny. Ten závod je spíš hra. Do dvojice nafasujete turistickou mapu důvěrně známého okolí Sklenařic, kde bude zakresleno cca 30 kontrol s různým bodovým ohodnocením. Vaším úkolem bude posbírat za časový limit pěti hodin maximum bodů. A protože okolí skvěle znáte, do mapy se vždycky podíváte u právě nalezené kontroly, abyste věděli, kam se vydáte pro další body. Podle toho, že z celkových zatím 35 týmů je ve startovce 23 smíšených dvojic, je patrné, že jde z velké části o zábavu, ne o vrcholový sport. To podtrhuje i fakt, že poslední kontrolou je čamburína, kterou každý z účastníků bude moct soutěžně roztočit právě jednou. Pro našince další výhoda, protože čamburínu má ve stavení každej druhej nebo lze trénovat třeba na Prdku. A nebo v pátek na Mexiku, akce totiž začne už v pátek postupným příjezdem a ubytováním přespolních účastníků.
No a protože jde pořadatelům opravdu hlavně o tu zábavu, na sobotní večer pozvali na Mexiko rockovou kapelu Kompress, která letos tak super pobavila a roztančila návštěvníky naší pouti. Bude určitě možné dorazit až večer za muzikou, ale přeci si nenecháte ujít zážitky z terénu! Počasí bude sychravý, večerní posezení v teple bude pak o to větší odměnou! 🙂

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.