Hostinec Mexiko byl postaven roku 1867. Byla to první stavba na „Trhovici“ při nové silnici. A právě když tesaři zvedali vazbu, došla zpráva o zastřelení císaře Maxmiliána dne 19.6.1867 v Querataru v Mexiku. A tak stavba byla podle toho hned nazvána.
Protože si hostinec zachoval svůj původní ráz, posloužila již několikrát jako interiér při natáčení mnoha českých filmů jako například Krakonoš a lyžníci, Cena medu, Zapomenuté světlo, Noc smaragdového měsíce nebo Sněhová královna.
V současné době, tj. v roce 2014, hostinec provozuje Dušan Kašťák. Hospoda funguje hlavně přes zimu, kdy tu jsou návaly lyžařů a pak přes léto, když je tu zase spousta lufťáků na prázdninách.
V létě se taky dá sedět venku a dívat se na hory, na Kotel a Lysou horu, což je fajn pro projíždějící cyklisty, co sem přijdou na „limonádu“. Už spoustu let se tu točí hlinecké pivo Rychtář, celkem dost dobrá volba. I když Svijany by našemu kraji slušely líp! Co je na hostinci Mexiko totálně dobrý je to, že je nekuřácká! A to se v našich končinách moc nevidí.

Mexiko