Hlava nám to nebere (a pytle to nepobíraj taky), ale i když se pravidelně účastníme úklidu naší obce a slavíme tak Den Země, odpadků je každý rok jako kdybysme to nikdy nedělali. I když, kde jsme loni nebyli, tam bylo odpadků znatelně více. Celkově jsme letos nasbírali celkem 5 pytlů bordelu a ještě něco navíc.
Prostě lidi jsou stále stejná prasata a ač to nechápeme, tak jakmile dopijí nápoj, jeho obal zahodí. Z aut toho řidič a jejich spolujezdci vyházej opravdu hodně. Nebo to z těch aut záhadně odpadá. Poklic na kola jsme našli 7 a navrch několik kusů různých nárazníků! O vyhozených ojetých gumách raději ani psát nebudeme. Ale i kolem cest, kde nejvíce chodí pěší, občas projede kolo nebo v zimě běžkař, jsme toho našli mraky. A za poslední rok byli velkým přispěvatelem bordelu také silničáři. Těch zahazovačů bez mozku je prostě docela dost a někteří svoji činnost pravidelně opakují. Soudě třeba dle plechovek Mr. Brown, kterých jsou od Vysokého na Paseky desítky. Ale na každý prase se jednou voda uvaří a pak si nepřej, co se Ti stane!
K zamyšlení je také okolí silážní jámy na Rovních. Chápeme, že zatížení plachty se musí něčím provést, ale těch gum tam je tolik, že už statkáři evidentně neví, co s nima. Člověk má pak pocit zmaru, když po příkopech nasbírá 5 pytlů malýho bordýlku a ve výhledu na naše krásný hora zaclání hromady gum!
Na úklid jsme dnes měli parádní počasí. Prošli jsme trasu od Mexika k Tomášovu kříži, dolů na odbočku na Paseky a pak zpět po silnici a pak ještě pod esíčko na Zlatou Olešnici. Jsme moc rádi, že jsme se mohli ke Dni Země z Vysokého přidat i my dole pod kopcem. Děkujeme moc za poskytnutí pytlů a rukavic! Jeden pytel nám ještě zbyl, že by zítra ještě desetiminutovka směrem na Zlatou Olešnici?